Licencēt spēlētāju

Latvijas regbisti piekāpjas Zviedrijas izlasei

23-04-2022

23.aprīlī Eiropas čempionāta Conference 1 Ziemeļu divīzijā Latvijas regbija izlase tikās ar Zviedrijas valstsvienību. Šajā duelī labāku sniegumu rādīja viesi, svinot uzvaru ar 25-46.

Lai gan Zviedrijas valstsvienība tika uzskatīta par šīs spēles favorītiem, Latvijas regbisti laukumā devās cīņas spara pilni. Tas vainagojās panākumiem un jau spēles 6.minūtē Artūrs Alainis (8. numurs) veica piezemējumu. Precīzs realizācijas sitiens arī izdevās Jurim Iesalniekam, kurš spēles dienā svinēja gan vārda dienu, gan dzimšanas dienu (sveicam!) un mača sākumā rezultāts ļoti pozitīvs Latvijas valstsvienībai – 7:0.

Zviedri gan ātri metās atspēlēties un spēles 14.minūtē tas viņiem arī izdevās, kad piezemējumu veica jau Zviedrijas valstsvienības 8.numurs – Sami Paulsson. Rezultāts 7:7.

Dueļa pirmais puslaiks izvērtās ļoti līdzvērtīgs. Komandas apmainījās ar precīzi izpildītiem soda sitieniem un pārsvaru te guva mājinieki, te atkal viesi izvirzījās vadībā. Tomēr pirmā puslaika pēdējās 7 minūtes veiksmīgākas izvērtās Zviedrijas regbistiem. Trīs bez-atbildes piezemējumi un atpūtā ejot Latvijas regbisti jau iedzinējos ar 13:29.

Arī otrais puslaiks iesākās zviedru zīmē – spēles 42.minūtē bumbu Latvijas izlases ieskaites laukumā piezemēja pretinieku 14.numurs Samuel Ahback, panākot 13:34.

Turpmākajās spēles 20 minūtēs nevienai no komandām neizdevās tikt pie punktiem. Mājinieku treneru korpuss aktīvi meklēja veidus, kā panākt lūzumu spēlē – tika veiktas 7 spēlētāju nomaiņas. Arī viesi laukumā sūtīja jaunus spēkus, nomainot 8 spēlētājus.

Tikai 65.minūtē atkal tika gūti punkti, kad Latvijas regbistu uzbrukuma vilni ar 5 punktiem noslēdza Toms Asejevs. Precīzs realizācijas sitiens Valērija Runco izpildījumā un komandas šķīra vairs tikai 2 piezemējumi – 20-34.

Spēles pēdējā nogrieznī komandas apmainījās ar rezultatīviem uzbrukumiem – viesiem ar diviem piezemējumiem atzīmējās 15.numurs Melander Alex Oliver Jonathan, savukārt mājinieku kontā 5 punktus pieplusoja Roberts Brikmanis (13.numurs).

Tomēr zviedru regbisti nebija noskaņoti izlaist spēles pavedienu no savām rokām. Spēles noslēguma svilpei skanot, viesi svinēja uzvaru ar 25-46.