Licencēt spēlētāju

Latvijas regbisti izcīna uzvaru Eiropas čempionāta spēlē

Latvijas regbisti izcīna uzvaru Eiropas čempionāta spēlē
02-04-2022

Šodien, 2.aprīlī Latvijas R15 izlase savā laukumā ar rezultātu 32:9 pārspēja Luksemburgas valstsvienību. Līdz ar to izcīnīta pirmā uzvara Eiropas čempionāta Conference 1 Ziemeļu divīzijas pavasara cikla spēles.

Lai gan pastāvēja bažas, ka ziemīgo laikapstākļu dēļ spēle var tikt atcelta – jo rīta stundās Baldones stadiona laukums bija ciets kā betons, spēles komisāre Katharina Kueß deva “zaļo gaismu” spēlei Latvija – Luksemburga. Un labi, ka tā, jo sestdienas, 2.aprīļa pēcpusdienā laukums bija spēlējams un skatītājus lutināja balta saule.

Burtiski jau spēles pirmā minūte veiksmīgāka izvērtās viesiem no Luksemburgas. Mājiniekiem pirmo reizi pārkāpjot noteikumus, no soda sitiena precīzs bija 10. numurs William Browne. Rezultāts spēles 1.minūtē 0:3 vadībā Luksemburga.

Latvijas regbisti ātri vēlējās reabilitēties un turpmākās spēles 15 minūtes pārsvarā aizritēja Luksemburgas izlases laukuma pusē. Tomēr “auksto roku” kļūdas neļāva noslēgt uzbrukumus ar gūtiem punktiem.

Spēles 9.minūtē pirmo soda sitienu izpildīja mājinieku 10.numurs Tomass Džons Dāvidsons. Sitiens trāpīja vārtu stabam, bet punkti netika gūti.

Turpmākajās minūtēs abas komandas apmainījās ar uzbrukumiem, bet tikai spēles 25.minūtē atkal tika gūti punkti. Spiedienu pretinieku laukuma pusē izdarīja Latvijas cīņas regbisti, kā rezultātā Toms Asejevs (8. numurs) ar piezemējumu tieši pa centru atklāja rezultātu mājiniekiem. Precīzs realizācijas sitiens padevās mūsu komandas “sitējam” Tomasa Džonsam Dāvidsonam un 7:3.

5.minūtes vēlāk Anglijā dzīvojošais Tomass Dāvidsons ar vidējas distances soda sitienu mēģināja vēlreiz iekarot luksemburgiešu vārtus, bet neveiksmīgi.

Laiku pa laikam spēlē parādījās asumi un pēc viena šāda incidenta Latvijas izlases raženākais spēlētājs, 1.numurs Kaspars Briedis par pretinieka rupju nogāšanu zemē saņēma dzelteno kartiņu. Tas nozīmēja – spēle mazākumā turpmākās 10 minūtes un soda sitiens no 40 metru attāluma. Arī šo iespēju – sitienu pa vējam – izmantoja Luksemburgas 10.numurs William Browne un Latvijas pārsvars minimāls – 7:6.

Šāds spēles pavērsiens iešķīla papildus enerģiju viesu spēlētājos un viņu neatlaidīgas spiediens pirmā puslaika pašā izskaņā rezultējās vēl 3 gūtos punktos – precīzs no soda sitiena atkal William Browne – un atpūtā ejot rezultāts mājiniekiem negatīvs 7:9.

Kā spēles pārtraukumā atzina Latvijas izlases galvenais treneris Kristaps Staņa, mūsu komandu pirmajā puslaikā iegāza individuālās kļūdas (piespēles uz priekšu u.c.), kā arī spēles disciplīna. Šos elementus Latvijas izlase plānoja labot otrajā puslaikā.

Nākošās 40 minūtes nedaudz aktīvāk iesāka viesi no Luksemburgas, tomēr spēle izlīdzinājās un komandas turpināja apmainīties ar uzbrukumiem. Tā vienā no epizodēm lielisks izrāviens no sava aizsardzības 22-metru laukuma, pieslēdzoties komandas biedriem, izdevās Elmāram Šefanovskim. Tomēr joprojām bija vērojamas “auksto roku” kļūdas Latvijas komandā un uzbrukumi palika bez punktu guvumiem.

Lai lauztu spēles gaitu, abās komandās tika veikta virkne spēlētāju maiņu un, kā liecina turpmākie spēles noteikumi, tas izdevās Latvijas regbistiem.

Aizvien pārliecinošāku spēli demonstrēja mājinieki un spēles 55.minūtē lieliska saspēle izdevās Šefanovskim, Alainim, Asējevam un to ar savu pirmo piezemējumu R15 izlases rindās noslēdza komandas kapteinis Miķelis Jurēvičs. Realizācijas sitienu no pašas laukuma malas nerealizēja Tomass Dāvidsons, bet mājinieki 25 minūtes pirms spēles beigām atkal jau bija izvirzījušies vadībā – 12:9.    

5 minutes vēlāk, spēles 60.minūtē noraidījumu izpelnījās Luksemburgas izlases spēlētājs nr.3 Campos Madureira Filipe un viesi palika mazākumā. Tas, ļoti iespējams, arī izšķīra spēles likteni. Viesu regbisti laiku pa laikam turpināja vērpt bīstamus uzbrukumus, tomēr Latvijas izlasē bija mazinājies spēles brāķis, kas arī rezultējās izdevībās izpildīt soda sitienus. Divas reizes precīzs atkal bija Tomass Dāvidsons un Latvija 71.minūtē jau bija izvirzījusies samērā drošā 18:9 vadībā.

Mājinieku regbisti otrajā puslaikā aizvien intensīvāk un veiksmīgāk izmantoja savu cīņas pārsvaru, kas spēles pēdējās minūtēs vainagojās ar vēl vienu komandas kapteiņa Miķeļa Jurēviča veiktu piezemējumu. Tomass Dāvirsons pieplusoja veiksmīgu realizācijas sitienu un spēles 74.minūtē jau ļoti pozitīvs 25:9.

Spēles noslēdzošajā nogrieznī Latvijas regbisti neplānoja iesēsties ērtā aizsardzībā, bet gan turpināja uzņemt apgriezienus. Burtiski spēles pēdējā minūtē vēl viens veiksmīgs uzbrukuma vilnis izdevās mūsu cīņas spēlētājiem un otro reizi spēlē rezultatīvs bija Toms Asejevs. Arī Tomass Dāvidsons bija “piešāvis” sitienu un spēles fināl-svilpei skanot ar 32:9 Latvijas regbisti varēja svinēt pārliecinošu uzvaru.

Tā kā Latvijas komanda spēlē veica 4 piezemējumus, tad šī uzvara komandai turnīra tabulā atnesa 5 punktus (4 punkti par uzvaru un 1 bonusa punkts, ja esam guvuši par 3 piezemējumiem vairāk nekā pretinieki). Tas nozīmē, ka Latvijai un Zviedrijai pēc vienas nospēlētas spēles ir pa 5 punktiem katrai un nākošā spēle ir vairāk nekā izšķirīga abām izlasēm. Atgādinām, ka 23.aprīlī mēs savās mājās uzņemam Zviedrijas regbistus. Gaidāms vēl viens aizraujošs mačs.  Ar turnīra tabulu iespējams iepazīties šeit https://www.rugbyeurope.eu/competitions/conference-1-north/

Par spēles vērtīgākajiem spēlētājiem tika atzīti:

Rezultatīvākie spēlētāji:

 
Apsveicam Latvijas regbistus ar uzvaru!